Liderlik Akademisi hakkında Sıkça Sorulan Sorular aşağıdaki gibidir.

Bunlar dışında olası soru ve önerileriniz için Silifke Ticaret ve Sanayi Odası’na ulaşabilirsiniz.

1- Liderlik Akademisi nedir?

Liderlik Akademisi, Silifke Ticaret ve Sanayi Odası tarafından 2019 yılında başlatılan ve her yıl düzenlenen üniversite-sanayi işbirliği projesidir.

2- Liderlik Akademisi’nin amacı nedir?

Liderlik Akademisi katılımcıları, 3 gün boyunca süren akademik ve sosyal etkinliklerle “mesleki” ve “kişisel” gelişimlerine katkı sağlamakta; bilgi-birikimlerini artırmakta ve dolayısıyla beşeri/sosyal sermayelerine yatırım yapmaktadır. Sunulan eğitimler, konferanslar, paneller ve çalıştaylar ile sosyo-kültürel etkinlikler bireylerarası işbirliğini artırmayı ve nitelikli etkileşimi desteklemeyi hedeflemektedir.

3 – Liderlik Akademisi’ne kimler katılabilir?

Liderlik Akademisi, düzenlenen eğitimlere ve faaliyetlere ilgi duyan tüm iş insanlarının ve kişisel gelişimine önem veren tüm bireylerin, liderlik konulu çalışma yapan akademisyenlerin ve lisansüstü öğrenimlerini sürdüren öğrencilerin katılımına açıktır.

Liderlik Akademisi’nin düzenleyicisi Silifke Ticaret ve Sanayi Odası olması nedeniyle; TOBB’a bağlı Oda ve Borsa’ların Yönetim Kurulu Başkanları, Meclis Başkanları, Genel Sekreterleri, Akreditasyon Sorumluları ve personeli etkinliğin hedef kitle olarak ifade edilebilmektedir.

4 – Liderlik Akademisi neden önemlidir?

Liderlik Akademisi Projesi, Türkiye’de TOBB’a bağlı olarak faaliyetlerini sürdüren 365 Oda ve Borsa’dan biri olan Silifke Ticaret ve Sanayi Odası’nın prestij etkinliğidir. 5 Yıldızlı Akredite oda olma özelliğini gösteren Silifke TSO, yakın süreçte B sınıfı akredite olmasıyla birlikte bir sonraki aşama olan A sınıfı Akreditasyon sürecini hedeflemektedir. Sahip olduğu misyon ve amaçları doğrultusunda Silifke ilçesinin etkin tanıtımı, odanın uluslararası düzeyde faaliyetler gerçekleştirerek kurumsal kültürünün geliştirilmesi ve iş insanlarının bir araya getirilerek ticaret hacminin artırılması gibi süreçleri yakından izlemekte ve bu tür toplumsal fayda süreçlerini kendi vizyonu çerçevesinde değerlendirmektedir.

6 – Liderlik Akademisi’nin diğer benzer etkinliklerden farkı nedir?

Silifke Ticaret ve Sanayi Odası tarafından düzenlenen Liderlik Akademisi, toplumsal katkı sunmayı hedefleyen, Oda ve Borsalar arasındaki iletişimi ve etkileşimi artırmayı amaçlayan ve Akademik bilginin sektörel tecrübe ile buluşmasını hedefleyen kapsamlı bir etkinliktir.

5 – Liderlik Akademisi ücretli midir?

Liderlik Akademisi bünyesinde sunulan tüm eğitimler, seminerler, gezi programları, gala yemekleri vb. etkinlikler ile birlikte katılımcılara kayıt gününde sunulan çanta ve içeriğindeki akademik yayınlar, Silifke Ticaret ve Sanayi Odası ve paydaş kurum/kuruluşlarca organize edilmektedir.

Ancak katılımcılar kendi konaklama ve ulaşım masraflarını karşılamakla yükümlüdür.

6 – III. Liderlik Akademisi nerede ve ne zaman gerçekleşecektir?

I. Liderlik Akademisi (2018) ve II. Liderlik Akademisi (2019) Ulu Resort Hotel, Mersin/Türkiye’de gerçekleştirilmiştir.

2021 yılında gerçekleşen III. Liderlik Akademisi ise Acapulco Resort Hotel, Girne/KKTC’de düzenlenmiştir.

IV. Liderlik Akademisi’nin 7-9 Ekim 2022 tarihlerinde Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde Acapulco Resort Convention & Spa Hotel’de gerçekleşmesi planlanmaktadır.

7 – III. Liderlik Akademisi’ne katılmak için ne yapmalıyım?

IV. Liderlik Akademisi, KKTC’de yapılacağından web sitemizde sunulan programın sorunsuz yürütülmesi amacıyla tüm etkinlik sürecinin Paket Program olarak (ulaşım, transfer, konaklama vb) uygulanmasına ön görülmektedir. Söz konusu etkinliğe katılmak için Kayıt İşlemleri sayfasındaki adımların izlenmesi gerekmektedir.

Önceki yıllarda düzenlenen etkinlikler hakkında bilgi almak için tıklayınız.

Kayıt İşlemleri için tıklayınız.
Programa ulaşmak için tıklayınız.
Önceki yıllarda düzenlenen akademi görsellerini incelemek için tıklayınız.
Silifke Ticaret ve Sanayi Odası web sitesi
UTISGAD Journal Web Sitesi