V. Liderlik Akademisi ve Yönetim Kongresi, Silifke Ticaret ve Sanayi Odası tarafından 1-3 Kasım 2024 tarihlerinde Mersin Üniversitesi işbirliğiyle Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde gerçekleştirilecektir.

Liderlik Akademisi, iş dünyasının sahadaki temsilcileri ile teorik bilginin aktarımını üstlenen akademisyenlerin bir araya geldiği, bilgi ve deneyim aktarımı ile etkileşimin gerçekleştiği bilgi şölenidir ve bu doğrultuda atılmış ülkemizin en önemli Üniversite-Sanayi İşbirliği adımlarından birini oluşturmaktadır.

201820192021 ve 2023 yıllarında TOBB Başkanı Sayın M. Rifat HİSARCIKLIOĞLU’nun teşrifleriyle gerçekleştirilen Liderlik Akademisi’nde; 163 farklı kurum/kuruluş ve 2000 civarı katılımcı ile toplamda 74 konferans ve eğitim başarıyla tamamlanmıştır. Etkinlik kapsamında Oda ve Borsalar arasında işbirliği protokolleri imzalanmış, iş insanları arasında çeşitli ticari anlaşmaların ve işbirliklerinin önü açılmış ve akademik bilgi ile iş dünyasının tecrübesi bir araya getirilmiştir.

Liderlik Akademisi projesi ile liderliğin ilham veren gücüne ve insanları etkileme becerisine odaklanan çeşitli eğitim-öğretim etkinlikler, seminerler, akademik oturumlar, paneller, B2B görüşmeler, firma tanıtımları ve liderlik konulu atölye çalışmalarıyla tüm katılımcıların beşeri ve sosyal sermayelerine katkı yapmaları sağlanmıştır.

Ayrıca, Liderlik, Girişimcilik ve Yönetim öncelikli olmak üzere Sosyal Bilimler alanlarında çalışma yapan bilim insanları özgün çalışmaları ile katılım sağlamış, sunulan sözlü bildiriler ulusal ve uluslararası düzeyde akademik yayına dönüştürülmüştür.

Liderlik Akademisi bünyesinde sunulan eğitim ve faaliyetler konuya ilgi duyan tüm iş insanlarının ve kişisel gelişimine önem veren tüm bireylerin katılımına açıktır. 

V. Liderlik Akademisi ve Yönetim Kongresi’ne katılımlarınızı bekler, saygılarımızı sunarız.

Nurettin KAYNAR

Silifke Ticaret ve Sanayi Odası

Yönetim Kurulu Başkanı