Saygıdeğer Paydaşımız,

V. Liderlik Akademisi & Yönetim Kongresi, Silifke Ticaret ve Sanayi Odası tarafından 3-5 Ekim 2024 tarihlerinde Acapulco Resort & Convention Hotel, Girne-KKTC‘de; TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi, Mersin Üniversitesi, Toros Üniversitesi, Çağ Üniversitesi ve International Journal of Commerce, Industry and Entrepreneurship Studies katkılarıyla gerçekleştirilecektir.

Liderlik Akademisi, iş dünyasının sahadaki temsilcileri ile teorik bilginin aktarımını üstlenen akademisyenlerin bir araya geldiği, bilgi ve deneyim aktarımı ile etkileşimin gerçekleştiği bilgi şölenidir ve bu doğrultuda atılmış ülkemizin en önemli Üniversite-Sanayi İşbirliği adımlarından birini oluşturmaktadır.

2018, 2019, 2021 ve 2023 yıllarında TOBB Başkanı Sayın M. Rifat HİSARCIKLIOĞLU’nun teşrifleriyle gerçekleştirilen Liderlik Akademisi’nde; 163 farklı kurum/kuruluş ve 2000 civarı katılımcı ile toplamda 74Konferans ve Eğitim başarıyla tamamlanmıştır. Etkinlik kapsamında Oda ve Borsalar arasında işbirliği protokolleri imzalanmış, iş insanları arasında çeşitli ticari anlaşmaların ve işbirliklerinin önü açılmış ve akademik bilgi ile iş dünyasının tecrübesi bir araya getirilmiştir. Liderlik Akademisi projesi ile liderliğin ilham veren gücüne ve insanları etkileme becerisine odaklanan çeşitli eğitim-öğretim etkinlikler, seminerler, akademik oturumlar, paneller, B2B görüşmeler, firma tanıtımları ve liderlik konulu atölye çalışmalarıyla tüm katılımcıların beşeri ve sosyal sermayelerine katkı yapmaları sağlanmıştır.

Liderlik Akademisi’ne, TOBB’a bağlı Oda ve Borsa’ların Yönetim Kurulu Başkanları, Meclis Başkanları, Meclis Üyeleri, Kadın/Genç Girişimci Kurulları, Genel Sekreterler, Akreditasyon Sorumluları ve Oda-Borsa personeli ile girişimciler ve işletme yöneticileri katılım sağlamaktadır.

Ayrıca, Liderlik, Girişimcilik ve Yönetim öncelikli olmak üzere Sosyal Bilimler alanlarında çalışma yapan bilim insanları özgün çalışmaları ile katılım sağlamakta, sunulan sözlü bildiriler ulusal ve uluslararası düzeyde akademik yayına dönüştürülmektedir.

Liderlik Akademisi bünyesinde sunulan eğitim ve faaliyetler konuya ilgi duyan tüm iş insanlarının ve kişisel gelişimine önem veren tüm bireylerin katılımına açıktır. V. Liderlik Akademisi’ne katılımlarınızı bekler, saygılarımızı sunarız.

Nurettin KAYNAR

Silifke Ticaret ve Sanayi Odası

Yönetim Kurulu Başkanı